TYSD İstanbul Muhsin Ertuğrul Çıraklık Okulu
1 Eylül 1989 yılında Sayın Turgut Özal tarafından temeli atılmış, Sn.Handan Ertuğrul’un büyük katkıları ile yapımına başlanmış, İstanbul şubesi ve bağışçıların katkıları ile 1991 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştır.
Diğer Yazılar
TYSD Eskişehir Otistik Çocuklar İş Eğitim Merkezi
27.10.2010 tarihinde açılış töreni yapılarak, 15 yaş üstü Otistik ve Zihinsel Engelli gençlerimize meslek edindirmek amacı ile Eskişehir Şubemiz tarafından yaptırılarak Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilmiştir.
TYSD İzmir Urla Kuşçular İlköğretim Okulu
Urla-Kuşçular Köyü’nde yaptırılan 12 derslikli Türkiye Yardım Sevenler Derneği Kuşçular İlköğretim Okulu 2004-2005 yılında eğitim ve öğretime açılmıştır. Urla Kuşçular İlköğretim Okulu bahçesine yaptırılan Anaokulu 23 Nisan 2010 tarihinden itibaren
TYSD Ambulans Servisi Acil Yardım 112 İstasyonu İstanbul
İstasyonumuz İstanbul Kartal Dr. Lütfü Kırdar Eğitim ce Araştırma Hastanesi bahçesinde hizmet vermektedir.