TYSD WebMail Servisi

TYSD.ORG.TR Uzantılı E-Posta Servislerimiz ve TYSD Webmail Kullanımı Hakkında Bilgilendirme

TYSD WebMail Servisi : Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak web üzerinden e-postalarınızı görüntüleyebilir ve e-posta alıp gönderebilirsiniz. Lütfen gün aşırı e-postalarınızı kontrol etmeyi unutmayınız.

TYSD WEBMAIL GİRİŞ ADRESİ >> http://webmail.tysd.org.tr veya >> GLOBALEPOSTA.COM Adresinden >> www.globaleposta.com adreslerine tıklayarak e-postalarınıza bakabilirsiniz.

Karşınıza aşağıda resimde görülen Güvenlikli Webmail Giriş Ekranı gelecek. Bu ekrana aşağıdaki resimde örnekte görüldüğü gibi size verilmiş olan kendi e-posta adresinizi ve size bildirilen şifrenizi giriniz.

Sonra gelen ekranda ROUNDCUBE Yazılı aşağıda görülen şekildeki resime tıklayarak e-posta gönderme-alma alanına ulaşarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

ŞİFRE İŞLEMLERİ

ŞİFRE DEĞİŞTİRME EKRANI : Webmail hesabınıza girdikten sonra sağ üst tarafta e-posta adresinizin yer aldığı mavi butonun üzerine geldiğinizde bir menü ekranı gelecektir. Şifreyi Değiştir başlığına tıkladığınız zaman sizden yeni şifreyi girmeniz istenecektir.

OUTLOOK PROGRAM E-POSTA AYARLARI : Aynı menüde yer alan “E-Posta istemcisini Yapılandır” bölümüne girerek Outlook vb programlara veya cep telefonlarınız iphone samsung vb akıllı telefonlarınıza kurulum yapacak şekilde ayarları yapabilirsiniz.

ŞİFRE TÜRLERİ : Lütfen basit olmayan 123456 ya da 1975ahmet gibi şifreler yerine daha güvenilir türde içinde büyük küçük harf rakam ve ! içeren şifreler oluşturunuz (ör; R3t!aD54g!f vb) ve şifrenizi lütfen güvenilir yerde saklayınız.

ŞİFREMİ UNUTTUM/KAYBETTİM : Şifrenizi unuttuğunuz zaman ( destek @ tysd.org.tr ) adresine e-posta ile başvurarak şube e-posta adresinizi belirterek yeni şifre talebinde bulununuz.