TYSD Eskişehir Otistik Çocuklar İş Eğitim Merkezi
27.10.2010 tarihinde açılış töreni yapılarak, 15 yaş üstü Otistik ve Zihinsel Engelli gençlerimize meslek edindirmek amacı ile Eskişehir Şubemiz tarafından yaptırılarak Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilmiştir.
Diğer Yazılar
TYSD Ünye Kız Öğrenci Yurdu
T.Y.S.D Ünye Şubesi tarafından 2002 yılında yaptırılmış ve 22.10.2002 tarihinde imzalanan sözleşme ile yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne kiralanmıştır.
TYSD İzmir Sağlık Ocağı
Türkiye Yardım Sevenler Derneği İzmir Şubesi tarafından Dr. Kemal Tarım Dinlenme Evi bahçesinde 3 katlı olarak inşa edilen İzmir Sağlık Ocağı 1998 yılında hizmete açılmıştır.
TYSD İstanbul Handan Ziya Öniş İlköğretim Okulu
Türkiye yardım Sevenler Derneği İstanbul şubesinin 1986 yılında yaptırıp ülkemize armağan ettiği Handan Ziya Öniş okulumuz döneminin Cumhurbaşkanı Kenan Evren tarafından açılmıştır. 850 öğrenci kapasiteli okulumuz Şişli Merkezindedir.