TYSD İstanbul Atatürk Kız Öğrenci Yurdu
İstanbul şubesi tarafından 1995 yılında temeli atılmış, dönemin Cumhurbaşkanı Sn.Süleyman DEMİREL tarafından 28 Şubat 1998 yılında açıldı.
320 öğrenci kapasiteli yurdun yapımında Sn.Handan Ertuğrul’un ve tüm İstanbul şubelerinin bağışları ile yaptırılarak ülkemize armağan edilmiştir.
Diğer Yazılar
TYSD Burdur İlköğretim Okulu
Burdur şubesi tarafından 29.9.1989 yılında temeli atılmış, 24.11.1991 yılında açılışı yapılmıştır. Valilik arsa tahsisi ve kereste ihtiyacını karşılamış, diğer bütün masraflar Burdur Şubesince sağlanmıştır.
TYSD Dinar Huzurevi
Türkiye Yardım Sevenler Derneği Dinar Şubesi Yönetim Kurulumuzun özverili çalışmaları ile halkın yardım duygularını kanalize ederek 2002 yılında Afyon ili Dinar ilçesine bir huzurevi kazandırılmıştır.
TYSD Tavşanlı Kız Öğrenci Yurdu
T.Y.S.D Tavşanlı şubemize ait olan ve 2002 yılından buyana faaliyetine devam eden Kız Öğrenci Yurdu 46 kişilik olup, halen 27 öğrenci barınmaktadır. Bina mülkiyeti Genel Merkezimize ait olan Kız Öğrenci