TYSD Bartın Huzurevi
T.Y.S.D Bartın şubesi Bartın Şubesi Yönetim Kurulumuzun özverili çalışmaları ile halkın yardım duygularını kanalize ederek Bartın Şehrine bir huzurevi kazandırmıştır.
10 Ekim 1998’de açılışı yapılmış, 29 Ekim 1998 Cumhuriyetimiz 75.yıldönümü gibi anlamlı bir günde hizmete başlaması sağlanmıştır. Huzurevinin adı da bu nedenle “75.Yıl Huzurevi” olmuştur. İşletmesi de Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü’ne verilmiştir.
Bartın halkın bağışları, derneğin olanakları sayesinde Bartın’da kimsesiz yaşlılar sıcak bir yaşam evine kavuşmuştur. 12 yıldır son derece huzurlu sakin, özverili bir çalışma ortamı içinde yaşlılarımıza bakılmaktadır.
Diğer Yazılar
TYSD Atatürk Kız Öğrenci Yurdu Çıldır / Ardahan
100 öğrenci kapasiteli olan Kız Öğrenci Yurdumuz, İstanbul Şubesi, KAİ Vakfı ve İstanbul Şubelerinin bağışları ile 2005 yılında tamamlandı. 650 öğrencinin kaldığı, yemeklerini yediği yurdumuzdaki, Eğitim Merkezimizin faaliyetleri de devam
TYSD Burdur İlköğretim Okulu
Burdur şubesi tarafından 29.9.1989 yılında temeli atılmış, 24.11.1991 yılında açılışı yapılmıştır. Valilik arsa tahsisi ve kereste ihtiyacını karşılamış, diğer bütün masraflar Burdur Şubesince sağlanmıştır.
TYSD İstanbul Handan Ziya Öniş İlköğretim Okulu
Türkiye yardım Sevenler Derneği İstanbul şubesinin 1986 yılında yaptırıp ülkemize armağan ettiği Handan Ziya Öniş okulumuz döneminin Cumhurbaşkanı Kenan Evren tarafından açılmıştır. 850 öğrenci kapasiteli okulumuz Şişli Merkezindedir.