TYSD Çok Amaçlı Eğitim Lojmanı
T.Y.S.D. Çok Amaçlı Eğitim Lojmanı, Adapazarı Ferizli Deprem Konutları; Adapazarı ili, Ferizli Öğretmen Lojmanı Genel Merkez ile İstanbul şubelerinin bağışları ile 1999 yılında yaptırılıp ülkemize armağan edilmiştir.
Diğer Yazılar
TYSD Bartın Huzurevi
T.Y.S.D Bartın şubesi Bartın Şubesi Yönetim Kurulumuzun özverili çalışmaları ile halkın yardım duygularını kanalize ederek Bartın Şehrine bir huzurevi kazandırmıştır. 10 Ekim 1998’de açılışı yapılmış, 29 Ekim 1998 Cumhuriyetimiz 75.yıldönümü
TYSD İstanbul Muhsin Ertuğrul Çıraklık Okulu
1 Eylül 1989 yılında Sayın Turgut Özal tarafından temeli atılmış, Sn.Handan Ertuğrul’un büyük katkıları ile yapımına başlanmış, İstanbul şubesi ve bağışçıların katkıları ile 1991 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştır.
TYSD Bahşiler Köyü Atatürk İlköğretim Okulu
Diyarbakır Eğil İlçesi Bahşiler Köyü Atatürk İlköğretim Okulu Türkiye Yardım Sevenler Derneği Genel Merkezi tarafından 2004 yılında yaptırılmıştır.