TYSD Burdur İlköğretim Okulu
Burdur şubesi tarafından 29.9.1989 yılında temeli atılmış, 24.11.1991 yılında açılışı yapılmıştır.
Valilik arsa tahsisi ve kereste ihtiyacını karşılamış, diğer bütün masraflar Burdur Şubesince sağlanmıştır.
Diğer Yazılar
TYSD Van Lisesi
T.Y.S.D Van Şubesi tarafından, 1987 yılında ilkokul olarak açılışı yapılmış, 2000 yılında Düz lise olarak 2010 yılına kadar hizmet vermiş ve 2010 yılından itibaren Anadolu Lisesi olarak Milli Eğitime hizmet
TYSD Eskişehir Otistik Çocuklar İş Eğitim Merkezi
27.10.2010 tarihinde açılış töreni yapılarak, 15 yaş üstü Otistik ve Zihinsel Engelli gençlerimize meslek edindirmek amacı ile Eskişehir Şubemiz tarafından yaptırılarak Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilmiştir.
TYSD İstanbul Handan Ziya Öniş İlköğretim Okulu
Türkiye yardım Sevenler Derneği İstanbul şubesinin 1986 yılında yaptırıp ülkemize armağan ettiği Handan Ziya Öniş okulumuz döneminin Cumhurbaşkanı Kenan Evren tarafından açılmıştır. 850 öğrenci kapasiteli okulumuz Şişli Merkezindedir.