TYSD Van Şubemizden Öğrencilere Burs
Türkiye Yardım Sevenler Derneği (TYSD) Başkanı Sinan Atmaca, üniversite sınavlarında başarılı olan 9 kız öğrenciye burs sağladıklarını belirtti.
Şubemizin çalışmalarına, burslu öğrencilerimize ve Derneğimize sayfalarında yer ayıran Vansesi Gazetesi’ne teşekkür ederiz…
Türkiye Yardım Sevenler Derneği Van Şube Başkanı Sinan Atmaca yeni eğitim öğretim yılında 9 kız öğrenciye öğretimlerini sürdürmeleri için karşılıksız burs sağladıklarını belirtti.
Atmaca, “1928 yılında kurulan, Cumhuriyetle yaşıt olan Türkiye Yardım Sevenler Derneği 1974 yılında Van’da kuruldu. Çeşitli kültürel, sosyal faaliyetlerimizin yanı sıra her yıl öğrencilerimize giyim, kırtasiye gibi yardımlarda bulunuyoruz. 1989 yılında Van’da bir okul yaptıran derneğimiz 2019 – 2020 eğitim ve öğretim döneminde üniversite sınavlarında başarılı olan 5 tıp, 1 diş hekimliği, 1 hukuk, 1 mühendislik ve 1 eğitim fakültesi olmak üzere 9 kız öğrencimize burs desteği sağlayacaktır. Dernek olarak kız çocuklarımızın eğitimine, başarılarına desteğimiz devam edecek” dedi.
Evren Doğruer, Vansesi Gazetesi
Diğer Yazılar
TYSD Van Şubemiz
Van Sesi Gazetesi, Şubemizin büyük bir özveri ile gerçekleştirdiği Ramazan yardımlarını sayfalarına taşımış. Teşekkür ederiz… http://vansesigazetesi.com/haber-turkiye-yardImsevenler-dernegi-nden-ailelere-yardIm-76464.html?fbclid=IwAR2TJQ1rIaNUg-flKtB0FIX9WNzUgwKKLOl9ktPYLjmMOERwSVehAK6I1NQ
TYSD Van Şubesi
Ara tatil öncesi 150 öğrencimize dağıttığımız tatil hediyeleri şehrimizin yerel gazetesi VAN SESİ’ nde; “Kamu yararına çalışan, 90 yıllık geçmişi olan Türkiye Yardım Sevenler Derneği Van Şubesi, etkinliklerine devam ediyor.
TYSD Van Şubemizin Ramazan Ayı Yardımları
Ramazan Ayı münasebetiyle bağışçılarımızın destekleri ve Şube imkanlarımızla 124 ailemize 3er kg kırmızı et yardımında bulunduk. Afiyetle tüketilmesi dileklerimizle hayırlı ramazanlar, iyi bayramlar dileriz. 22.04.2022