TYSD Kars Şubemiz

TYSD Kars Şubemiz

Şube Başkanımız Sn. Yasin Aşkın YILDIRIM’ı kutlar, yeni görevinde başarılar dileriz. Mutlu olduk, gururlandık…

BASIN’dan…

Yasin Aşkın YILDIRIM’a zor görev…

Türkiye Yardım Severler Derneği (TYSD) Başkanı Yasin Aşkın Yıldırım, İl İnsan Hakları İhlallerini Araştırma İnceleme ve Değerlendirme Komisyon Başkanlığı’na getirildi.

13 Temmuz 2019 Cumartesi, 11:00
Yasin Aşkın Yıldırım’a, zor görev
YEREL HABERLER / KARS HABERLERİ

Türkiye Yardım Severler Derneği (TYSD) Başkanı Yasin Aşkın Yıldırım, İl İnsan Hakları İhlallerini Araştırma İnceleme ve Değerlendirme Komisyon Başkanlığı’na getirildi.
Yıldırım, yeni görevinde İllerde Bakanlık, Başkanlık, Valilik, İl Masası, İl Kurulu üyeleri ve İlçe Kurulları tarafından İl Kurulunun gündemine getirilen; Konuları değerlendirecek.
Yasin Aşkın Yıldırım, yeni görevi doğrultusun da, insan hakları ihlali iddialarını inceleyecek ve araştırma yapacak.
İl İnsan Hakları İhlallerini Araştırma İnceleme ve Değerlendirme Komisyon Başkanlığı’ getirilen Yıldırım, insan haklarının korunması ve insan hak ve özgürlüklerinin kullanılmasının önündeki engeller ile hak ihlallerine yol açan sosyal, siyasi, hukuki ve idari sebepleri incelemek, araştırmak ve bunların çözümüne ilişkin Valilik ve Kaymakamlık makamına önerilerde bulunmakla ilgili çalışmaları yaparak hazırladığı raporları ilgili kurumlarla paylaşacak.
Yıldırım, bu çerçevede, önümüzdeki günlerde insan hakları uygulamalarını yerinde görmek amacıyla ilgili kurum ve kuruluşları da ziyaret edecek.

Diğer Yazılar

Kars

TYSD Kars Şubesi

Kars Şubemiz, Mustafa Kemal Atatürk İlk Öğretim Okulu anasınıfının donatılması ve  açılışını gerçekleştirmiştir.

Kars

128 Üniversite Öğrencisine Atatürk Eğitim Bursu

Türkiye Yardım Sevenler Derneği’nin (TYSD) 2017-2018 yılı için öğrencilere katkı ve destekleri artarak devam ediyor. Kars’ta uzun yıllardan beri üniversite öğrencilerine katkı ve destek veren Türkiye Yardım Sevenler Derneği’nin Kars İl

Kars

TYSD Kars Şubesinin Ramazan Ayı Yardımı

Kars Şubemiz, Ramazan ayı içerisinde 240 ailenin  evlerine giderek bir ay boyunca gıda yardımı yapmış,  gıda yardımı alan aileler kayıt altına alınmıştır.