TYSD Çanakkale Şubemiz Basında Yer Aldı

TYSD Çanakkale Şubemiz Basında Yer Aldı

Çanakkale Boğaz Gazetesi çalışmalarımıza ve Şube Başkanımız Sena GÜNERİ ‘nin açıklamalarına yer verdi;

Pandemi döneminin birinci yılının tamamlanmasının ardından süreçte zorluk yaşayan vatandaşlara yardımcı olmak amacıyla çeşitli yardım kuruluşları çalışmalarına devam ediyor. Türkiye Yardım Sevenler Derneği Çanakkale Şubesi de, Ramazan ayının da gelmiş olması ile birlikte salgına rağmen önlemlerini alarak ihtiyaç sahiplerine yardımları ulaştırıyor. 2020 yılının Mart ayından bugüne kadar süren koronavirüs salgını sebebiyle birçok vatandaş zor durumda kalmış ve bu noktada sivil toplum örgütlerinin yardımlarından yararlanmıştı. Salgında birinci yılının ardından Ramazan ayına denk gelen koronavirüs vaka sayılarındaki artış, ihtiyaç sahibi ailelerin zor durumlarının devam etmesine sebep oluyor. Çanakkale’de salgındaki endişe verici dönemde dahi ailelere yardımcı olmaya çalışan birçok sivil toplum örgütü içinde yer alan Türkiye Yardım Sevenler Derneği Çanakkale Şubesi, etkinliklerini devam ettiremese de, aileleri yalnız bırakmayarak bağış yoluyla hem pandemi sürecinde hem de Ramazan sürecinde çalışmalarına devam ediyor. “12 ÖĞRENCİMİZE TABLET ALARAK KATKIDA BULUNDUK” Yaptıkları yardımlardan bahseden Türkiye Yardım Sevenler Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı Sena Güneri, “Pandemiden dolayı maalesef etkinliklerimizi gerçekleştiremiyoruz ama çalışmalarımız devam ediyor. Pandeminin başından beri Derneğimizde belirli günlerde olmaya devam ediyoruz. Fakat dernek gelirimizin bir kısmı etkinliklerle oluyordu. Bağışçılarımız, aidatlarımız devam ediyor ama diğer bir kısmını ise düzenlediğimiz etkinlikler, kermesler, geziler ile karşılıyorduk. Şu anda ise bağışlar ile öğrenci burslarını, ihtiyaç sahiplerine yardımları bu şekilde karşılıyoruz. Bu yardımlar, pandemi süresince kesintisiz olarak yerine getirdik. Pandemi de yıl içerisinde uzaktan eğitimde materyal eksiği olan 12 öğrencimize tablet alarak katkıda bulunduk. Okul müdürleri bu konuda bize yardımcı oldular” ifadelerini kullandı. “30 AİLEYE ÇEŞİTLİ YARDIMLAR YAPTIK” Güneri, Ramazan dolayısıyla yardımlara çeşitlilik kattıklarını belirterek, “Bu süreçte 50 aileye 200 liralık hediye çekleri hazırladık. Bugünlerde, bu hediye çeklerinin dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Ramazan öncesinde ise, pandemi dolayısıyla yaklaşık 30 aileye çeşitli yardımlar yaptık. Gıda yardımları, ihtiyaç dahilinde bazı ailelerin faturalarını ödeyerek yardımlar yaptık “şeklinde anlattı. SADECE PERŞEMBE GÜNLERİ DERNEK AÇIK OLACAK Derneği bağışta bulunmak isteyen kişiler için haftada belli günlerde dernekte bulunduklarını söyleyen Başkan Güneri, şu bilgileri verdi: “Destek olmak isteyen kişiler için biz derneğimizi açık bulunduruyoruz. Fakat koronavirüs vaka sayısının çok arttığı şu günlerde sadece Perşembe günleri burada olacağız. Saat 12.00 ile 16.00 arasında derneğimize yardımları bırakabilirler. Bunun yanı sıra Halk Bankası IBAN numaralarına bağışçılarımız dernek hesabımıza bağışlarını yapabiliyorlar. Ayni yardımları Perşembe günleri buraya yardımları getirebilirler.”

21.04.2021

Diğer Yazılar

Çanakkale

Çanakkale’den Eğitim Hizmetleri

“Küçük Yardımlar Büyük Dünyalar Kurar” sloganıyla öğrencilerin eğitim hizmetlerini, sağlık ve acil ihtiyaç giderlerini karşılamaya devam etmektedir.  

Çanakkale

TYSD Çanakkale Şubemizin Ramazan Ayı Yardımları

Bizleri hiç yalnız bırakmayan bağışçılarımızın Ramazan dolayısıyla bize ulaştırdıkları 17 adet gıda kartını maske ve mesafe kuralına dikkat ederek ihtiyaçlı ailelerimize teslim ettik… Hayırlı ve sağlıklı bir Ramazan Ayı dileklerimizle.

Çanakkale

TYSD Çanakkale Şubemiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Tüm Kahraman Askerlerimizi Minnetle Andı

18 Mart Deniz Zaferi’nin 106. yılı kutlu olsun… Topraklarımızı düşmana teslim etmeyen Ulu Önder M. Kemal ATATÜRK ve tüm kahraman askerlerimizi minnetle anıyoruz. Ruhunuz şad olsun… 18.03.2021