TYSD Aydın Şubemizin Ramazan Ayı Yardımları

TYSD Aydın Şubemizin Ramazan Ayı Yardımları

Ramazan ayında 100 ailemizin sofrasının bereketi olmak için bağışlarıyla bizi destekleyen dostlarımıza teşekkür ederiz.

AYDIN MAGAZİN’de çıkan haberimizi sizlerle paylaşıyoruz…

Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 1928 yılında kurulan ve yıllardır ihtiyaç sahibi vatandaşların yardımına koşan Türkiye Yardım Sevenler Derneği (TYSD), bu yıl da ailelere umut oldu. Bu kapsamda harekete geçen TYSD Aydın Şubesi, Ramazan ayının da gelmesi ile birlikte çalışmalarına başladı. Pandemi sebebiyle 13 aydır çalışmalarına ara veren dernek yönetimi, Ramazan ayında tekrar toplanarak ihtiyaç sahibi 100 aileye ulaştı. Salgın sürecinde zor günler geçiren vatandaşlara destek olabilmek amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere umut oldular.

“Elden ele, gönülden gönüle”

Zor günlerde 100 aileye ulaşabilmenin mutluluğunu yaşadıklarına dikkat çeken TYSD Aydın Şube Başkanı Kıvanç Cenkci; “Türkiye Yardım Sevenler Derneği 1928 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün himayesinde kurulmuş, kamu yararına çalışan dernek statüsünde olup Aydın Şubesi 1965 yılından beri çalışmalarını sürdürmektedir. Şubemizin 135 üyesi vardır. 56 yıldır acil ve daimi yardımların yanı sıra 50 üniversite öğrencisine “Atatürk Eğitim Bursu” adı altında karşılıksız burs verilmektedir. Her sene ihtiyacı olanlara Ramazan yardımları yapılmaktadır. Önceleri erzak yardımı yapılırken daha sonra nakdi yardıma geçilerek elden ele, gönülden gönüle ihtiyaç sahiplerine ulaşılmaktadır. Tabiki bunlar üyelerimiz ve bağışçılarımız sayesinde gerçekleştirilmektedir. Bu sene de içinde bulunduğumuz pandemi şartlarından dolayı yaklaşık 13 aydır dernek çalışmalarımıza ara vermiş olsak da Ramazan ayı dolayısıyla yönetim kurulu olarak bir araya geldik. Kimlere ulaşabileceğimizin çalışmalarını yaptık. Bu zor günlerde desteğe ihtiyacı olan 100 aileye ulaşabilmiş olmanın mutluluğu ve huzuru içindeyiz” dedi.

“Hayatlara destek, hayallere ortak olalım”

Yardım etmenin dünyanın en güzel fiillerinden olduğunun altını çizen Cenkci; “Dünyadaki sevmek fiilinden sonra gelen en güzel fiil yardım etmektir. Toplumsal sevgi ve saygının oluşması, insanların hiç tereddütsüz birbirlerine yardım etmelerine bağlıdır. Zor durumda olan insanlara yardım etmek insan olmanın temel erdemlerinden biridir. Bizde bu bilinçle ihtiyacı olanların yanında olmaya devam edeceğiz. Vakit geçmeden, umutlar tükenmeden, hayatlara destek, hayallere ortak olalım” dedi.

30.04.2021

Diğer Yazılar

Aydın

TYSD Aydın Şubesi

Kuşadası ve Didim Şubelerimizle birlikte Söke Şubemize taziye ziyaretinde bulunduk… Gülhis Dicle Başkanımıza rahmet, Şubemize ve arkadaşlarımıza başsağlığı diledik…

Aydın

TYSD Aydın Şubemizin Burslu Öğrencilerimiz Yararına Kültür Gezisi

Üyelerimizle birlikte Atatürk Eğitim Burslu Öğrencilerimiz yararına DENİZLİ BAĞBAŞI YAYLASI’ na düzenlediğimiz gezimize tüm katılan dostlarımıza teşekkürlerimizle..  

Aydın

TYSD Aydın Şubesi 2016-2017 Çalışma Dönemine Başlamıştır

Yeni çalışma dönemimize yeni üyelerimiz ile başlayan şubemize başarılı çalışmalarının devamını dileriz…