TYSD Anılarından

TYSD Anılarından

  1. kuruluş yılını kutlayan Derneğimizin arşivi çok kıymetli sevgili takipçilerimiz…

Atatürk, İsmet & Mevhibe İnönü ve aramızda olmayan ama anılarımızın baş tacı tüm değerli büyüklerimizi, kurucularımızı, başkanlarımızı, üyelerimizi, bağışçılarımızı özlem, saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz…

Cumhuriyet’in kazanımları, demokrasi, kadın&erkek birlikteliği, kıyafet özgürlüğü, çalışmak, üretmek, sosyal hayatın içinde olmak, üretmek fotoğraflara mutlulukla yansımış, ne güzel, ne anlamlı değil mi?

Fotoğraflar bir kez daha hatırlatıyor bizlere sanki:

KADIN ÖZGÜRDÜR

KADIN ÇALIŞIR

KADIN ÜRETİR

KADIN VAR OLMANIN TEMELİDİR

KADIN ANADIR

KADIN GÜZELDİR

KADIN RÜZGARDA SAVURACAĞI SAÇLARI KADAR ÖZGÜRDÜR

KISA, UZUN, RENKLİ, AÇIK, KAPALI

KADIN KENDİ SEÇER, KENDİ SEÇMELİDİR SAÇININ ŞEKLİNİ…

ATAMIZA BİZ KADINLARA VERDİĞİ DEĞER İÇİN BİR KEZ DAHA BİTMEYEN MİNNET, ÖZLEM VE SAYGIYLA…

27.09.2022

Diğer Yazılar

Haberler

TYSD Genel Merkezi

Çok Değerli Çalışma Arkadaşlarımız ve Sayfa Takipçilerimiz… ✔️Dünyamız , Ülkemiz , tüm insanlar çok zor günlerden geçiyoruz. Evlerimize kapandık ; sevdiklerimizi ve kendimizi korumak adına sosyal mesafemizi koruyoruz değil mi???

Haberler

TYSD Genel Merkezi ve 130 Şubemiz

“Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz.

Haberler

TYSD Genel Merkezimiz 17 Aralık Cumartesi Günü Sizleri Genel Merkez Binamıza Davet Etmektedir

17 Aralık Günü Genel Merkez Binamızda gerçekleştireceğimiz ‘YILBAŞI ŞENLİĞİMİZ’ için hazırlıklarımız hummalı bir şekilde devam ediyor. Birbirinden şık yeni yıl hediyelerinizi almak, nefis ev yapımı ürünlerimiz ve yöresel lezzetlerimizden tatmak