128 Üniversite Öğrencisine Atatürk Eğitim Bursu

128 Üniversite Öğrencisine Atatürk Eğitim Bursu

Türkiye Yardım Sevenler Derneği’nin (TYSD) 2017-2018 yılı için öğrencilere katkı ve destekleri artarak devam ediyor.

Kars’ta uzun yıllardan beri üniversite öğrencilerine katkı ve destek veren Türkiye Yardım Sevenler Derneği’nin Kars İl Başkanı Yasin Aşkın Yıldırım, burs desteği sağladıkları 128 üniversite öğrencisinin burs ödemelerini ofisinde yaptı. Yıldırım, Kars’a okumak için Türkiye’nin 81 ilinden ve yurt dışından gelen öğrencilere her zaman destek vereceklerini söyledi.
Başkan Yasin Aşkın Yıldırım Kafkas Üniversitesi öğrencilerinin  ‘Sesimiz olur musunuz’ isteklerine de duyarsız kalmadı. Kendisine gelen yüzlerce öğrenciden; “Aisha Afrikalıyım, Ceren Türkmenistanlıyım, Hüseyin Azerbaycanlıyım, Merve Karslıyım, Ayfer Sivaslıyım, Kübra Elazığlıyım, Emine Mardinliyim, Rabia Hakkariliyim, Ruken Vanlıyım, Mehmet Trabzonluyum, Büşra İstanbulluyum ben öğrenciyim ülkemin yarınlarıyım” diyerek Kars’ta yaşadıkları sorunları öğrencilerin kendisinden dinledi.

Diğer Yazılar

Kars

Kafkas Haber Ajansı TYSD Kars Şubesi Başkanı’nı Yılın Kişisi Seçti

Kafkas Haber Ajansı (KHA) yaptığı hizmetler, eğitim başta olmak üzere yaptığı bağışlar ve desteklerle dolu dolu bir yıl geçiren Türkiye Yardım Severler Derneği Kars Şubesi Başkanı Yasin Aşkın Yıldırım’ı ”Yılın

Kars

Kars TYSD Bağış Etkinliği

2014 yılı ramazan ayı içerisinde şubemize gelen 120 adet koli içinden 14 parça zaruri ihtiyaç maddesi ev ev dolaşılarak ihtiyaç sahipleri tespit edilmiş ve şubemizce dağıtılmıştır. Kars Şubemizin 2014 yılı

Kars

TYSD Kars Şubesi Eğitim Desteği

Şubemiz Eskişehir Şubemizle birlik te ilk öğretim öğrencilerine kaban ve bot yardımında, Bakırköy Şubemizle de iş birliği yaparak yaklaşık 210 kız ve erkek çocuğa giyecek yardımında bulunmuştur.