TYSD Polatlı Şubemizin Sakarya Kültür Gezisi

TYSD Polatlı Şubemizin Sakarya Kültür Gezisi

TARİHİNİ BİLMEYEN MİLLETLER, YOK OLMAYA MAHKUMDUR.!!!

M.KEMAL ATATÜRK

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Polatlı Şubesi ve Polatlı Belediyesi Tarihi Alanlar Tanıtım Ofisi (POTA) iş birliği ile Sakarya Zaferi’nin 100. yılında 22 gün, 22 gece süren Sakarya Meydan Muharebesi’nin geçtiği Tarihi Alanlarımızı gezdik.

POTA Genel Koordinatörü Sn. Kadim Koç Albayımız’ın harika anlatımıyla, gururla, onurla manevi değeri yüksek duygusal anlar yaşadık.

Bu toprakları bize vatan yapan başta Ulu Önderimiz M. Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm kahraman şehitlerimizi rahmet, saygı ve minnetle andık.

Milletimiz için ölüm kalım mücadelesine sahne olmuş bu topraklarda yaşayan herkesin bir vefa borcu olduğuna inanarak, tüm vatandaşlarımızın, Polatlı Halkımızın ve genç nesillerimizin mutlaka bu milli ve manevi ruhu yaşamaları ve yaşatmaları için ilgili birimleri, tüm sivil toplum kuruluşlarını da harekete geçmeye davet ediyoruz.

Bu güzel gezimiz için katkılarını esirgemeyen başta Polatlı Belediye Başk. Sn. Mürsel Yıldızkaya’ya, yüreğini, emeğini esirgemeyen Sn. Kadim Koç Bey ve ekibine, lezzetli yemekleriyle bizleri ağırlayan “Tarihi Polatlı Çorbacısı’na ve katılım sağlayan tüm dostlarımıza çok teşekkür ederiz…

Saygı ve sevgilerimizle…

25.06.2021

Diğer Yazılar

Polatlı

TYSD Polatlı Şubemizin Ocak Ayındaki Faaliyetleri

Ocak ayı içerisinde gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimizi sizlerle paylaşmak isteriz… * Uzaktan eğitime destek çerçevesinde, bağışçılarımızın katkıları ve Genel Başkanımız’ın çözüm odaklı desteği ile, bir üniversite öğrencimize daha dizüstü bilgisayar hediye ettik.

Polatlı

TYSD Polatlı Şubemizin Etkinlikleri

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi’nin düzenlediği etkinliklerine katıldık. Engelini aşan çocuklarımızın mutluluğuna, sevincine ortak olduk. Engelimiz yeter ki yüreklerde olmasın… Doğuştan kolları olmayan kızımızın giysi

Polatlı

Polatlı’dan GAP Gezisi

Şubemiz öğrencilerimizin bursları için GAP kültür gezisi düzenlemiştir. Engelliler Haftası’nda bir kızımıza özel araç hediye etmişlerdir. Şubemiz Gençlik Haftası’nda “UMUTLARIMIZI FIDANLARIMIZ ILE BÜYÜTELİM KAMPANYASI” çerçevesinde 1000 adet fidan dikerek “Yardımsevenler