TYSD Polatlı Şubemizin Sakarya Kültür Gezisi

TYSD Polatlı Şubemizin Sakarya Kültür Gezisi

TARİHİNİ BİLMEYEN MİLLETLER, YOK OLMAYA MAHKUMDUR.!!!

M.KEMAL ATATÜRK

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Polatlı Şubesi ve Polatlı Belediyesi Tarihi Alanlar Tanıtım Ofisi (POTA) iş birliği ile Sakarya Zaferi’nin 100. yılında 22 gün, 22 gece süren Sakarya Meydan Muharebesi’nin geçtiği Tarihi Alanlarımızı gezdik.

POTA Genel Koordinatörü Sn. Kadim Koç Albayımız’ın harika anlatımıyla, gururla, onurla manevi değeri yüksek duygusal anlar yaşadık.

Bu toprakları bize vatan yapan başta Ulu Önderimiz M. Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm kahraman şehitlerimizi rahmet, saygı ve minnetle andık.

Milletimiz için ölüm kalım mücadelesine sahne olmuş bu topraklarda yaşayan herkesin bir vefa borcu olduğuna inanarak, tüm vatandaşlarımızın, Polatlı Halkımızın ve genç nesillerimizin mutlaka bu milli ve manevi ruhu yaşamaları ve yaşatmaları için ilgili birimleri, tüm sivil toplum kuruluşlarını da harekete geçmeye davet ediyoruz.

Bu güzel gezimiz için katkılarını esirgemeyen başta Polatlı Belediye Başk. Sn. Mürsel Yıldızkaya’ya, yüreğini, emeğini esirgemeyen Sn. Kadim Koç Bey ve ekibine, lezzetli yemekleriyle bizleri ağırlayan “Tarihi Polatlı Çorbacısı’na ve katılım sağlayan tüm dostlarımıza çok teşekkür ederiz…

Saygı ve sevgilerimizle…

25.06.2021

Diğer Yazılar

Polatlı

TYSD Polatlı Şubemizin Kültür Gezisi

Atatürk Eğitim Burslu öğrencilerimiz yararına ‘AĞAÇLAR AYAKTA ÖLÜR’ adlı oyunu izledik… Üyelerimizle birlikte daha önce keyifle geçen KARS ERZURUM gezimizi yeniden düzenledik… Tüm misafirlerimize teşekkürlerimizle…

Polatlı

TYSD Polatlı Şubemizin Kahvaltı Etkinliği

Yeni yıla merhaba dediğimiz kahvaltı etkinliğimizde Atatürk Eğitim Burslu Öğrencilerimiz yararına üyelerimizle beraberdik. Katılan tüm gönül dostlarımıza teşekkürlerimizle..    

Polatlı

TYSD Polatlı Şubemiz Diriliş Yolu Yürüyüş Etkinliğine Katılmıştır

Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde Karatepe ve Sakarya Köyü 13. Grup Şehitliği’me düzenlenen Diriliş Yolu Yürüyüşüne katıldık. Türkiye’nin dört yanından gelen Dağcılık Federasyonu’na bağlı misafirlerimize kendi hazırladığımız aşurelerimizi