TYSD Kartal, Kağıthane ve Beyoğlu Şubelerimiz Lozan Barış Konferansı ve Antlaşmasının 99. Yıl Dönümü Törenine Katılmışlardır
LOZAN BARIŞ KONFERANSI ve ANTLAŞMASININ 99. Yıldönümü için düzenlenen törene TYSD’mizi temsilen İstanbul Şubelerimizden Kartal, Kağıthane ve Beyoğlu Şube arkadaşlarımız katıldılar.
Kartal Şubesi 2. Başkanımız Nejla AKAGÜNDÜZ arkadaşımız’dan gelen mesajı sizlerle keyifle onurla paylaşır, büyük ATATÜRK ve İsmet İNÖNÜ’yü saygı ve rahmetle anarız…
“Sayın Özden Toker Hanımefendi kapıda tüm misafirlerini bizzat karşıladı. Saygı duruşu, İstiklal Marşımızın okunuşundan sonra Özden Toker – ÇYD Başkanı Ayşe Yüksel – Adalar Belediyesi Başkanı Erdem Gül ve Onur Öymen günün önemine dair konuşmalar yaptılar . Müzik dinletisi ile program tamamlandı.
Büyük Atatürk LOZAN ANTLAŞMASI için;
“Türk Milletine karşı hazırlanan bir suikastin diplomasi zaferidir” diyerek tarihe not koymuştur …
25.07.2022
Diğer Yazılar
TYSD Kağıthane Şubemiz
91. Kuruluş yıldönümümüzde dostlarımıza 2018 Yılı çalışmalarımızı sunduk, teşekkür plaketlerimizi verdik. Aynı zamanda; Ata’mızın Samsun’a çıkışının 100.yılı ,Derneğimizin 91. yılı dolayısıyla hazırladığımız projemize start verdik. 19 Mayıs 2019 Gençlik ve
TYSD Kartal Şubemiz Öğrencilerimizin Gerçekleştirmiş Oldukları Kampanyaya Destek Sağlamışlardır
Kartal İlçemizdeki Hüseyin Saim Ekim Ortaokulu öğrencileri için hazırladığımız “Sağlıklı Dişler Kampanyası ” kapsamında çocuklarımıza diş macunu ve diş fırçasından oluşan hediye paketlerini dağıtılmak üzere Okul Müdiresi Sn. Fatma Altındal’a
TYSD Kağıthane Şubemiz Hatay Samandağ’ında 5 Adet Konteynerden Anaokulu Oluşturmuştur
Hatay Samandağ’ın 5 konteynerin birleşmesinden oluşan tek Anaokulunu açarak, eğitimin ve çocuklarımızın hizmetine sunduk. 250 öğrencinin eğitim alacağı “Fatimatüz Zehra Anaokulu”muzun öğrencilerinin hayat yolu açık, başarıları çok olsun. Emeği geçen