TYSD Genel Merkezimiz ve Bakırköy Şubemiz Diyarbakır Bahşiler Köyündeki TYSD Atatürk İlkokulu Öğrencilerimizle Beraber 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı Kutlamıştır
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı Bakırköy Şubemiz ile Diyarbakır Bahşiler Köyündeki TYSD ATATÜRK İLKOKULU Öğrencilerimizle beraber kutlamış, çocukluğumuzu yaşamıştık tekrar.
Pırıl pırıl öğrencilerimizden biri olan ERDEM özel bir çocuğumuz kaynaştırılmış eğitim sisteminde okula geliyor. Bizimle az konuştu ama güzel gözleriyle çok şey anlattı hepimize.
Sınıftaki sohbetlerde çocuklarımız hayallerini, isteklerini söylerken Erdem hiç istek ve talepte bulunmadı.
Erdem ne istersin dedik cevap yok. Erdem top, bilgisayar, oyun, oyuncak, bisiklet hatta telefon hadi birini iste dedik yine istemedi…
Erdem mutlaka en çok istediğin bir şey vardır onu iste deyince sonunda PİZZA dedi…
Bu gün okulumuzun 200 öğrencisi ve ERDEM öğretmenlerimizin Okulumuzun” BİRSEN ELDEM ÇOÇUK BAHÇESİNE “kurdukları masalarda TYSD GENEL MERKEZİMİZİN davetlisi olarak pizzalarını afiyetle yerken ERDEM ve arkadaşları bizi arayarak teşekkür ettiler ve yine Diyarbakır’a çağırdılar.
Çocuklarımızın, gençlerimizin ve hatta biz büyüklerin ERDEM’den öğreneceği ne çok şey var…
Öğretmenlerimize teşekkür ederiz çok uzaklarda böylesi güzel evlatlar yetiştirdikleri için…
Video Erişim Linki: https://www.facebook.com/TurkiyeYardimSevenlerDernegi/videos/1202831870535274
27.05.2022
Diğer Yazılar
TYSD Bakırköy Şubemize Yapılan Anlamlı Bağış
Siirt Eruh ATATÜRK İlkokulu bize ulaşarak 100 öğrencileri için 8’er kitaplık okuma seti talep etmişti… Bağışçımız Sn. Ercan SİRE CUMHURİYETİN 100. yılında 100 çocuğumuza kitap setlerini armağan etti. En derin
TYSD Genel Merkezimize Atatürk Eğitim Burslu Mezunumuzun Ziyareti
Genel Merkezimizin çok kıymetli bir misafiri vardı bugün. Atatürk Eğitim Burslu mezun öğrencimiz sevgili Furkan. Mersin’li olan evladımız Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Polatlı’ya vatani görevine giderken Genel Başkanımızın
TYSD İstanbul Şubeleri El İşleri Sergisi
TYSD istanbul Şubelerimizin birlikte düzenlediği el işleri sergimizde, Em. Org. Edit BAŞER “Kanatsız Uçmak” adlı kitabını imzalamıştır. Çok Kıymetli Gazilerimizin de misafir olduğu sergiye sayın Sevil BAŞBUĞ ve değerli konukların