TYSD Genel Merkez ve 133 Şubemizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

TYSD Genel Merkez ve 133 Şubemizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Tarihte Bugün: 18 Mayıs 1919
Mustafa Kemal Paşa 47 silah arkadaşıyla beraber 16 Mayıs Cuma günü öğlenden sonra Galata rıhtımından Bandırma Vapuruyla Samsun’a gitmek için ayrıldı.
18 Mayıs Pazar günü öğle üzeri Sinop’a vardılar.
Mustafa Kemal gizli olarak şehre çıktı ve yetkililerle bazı görüşmeler yaptı. Akşam saat 20’de Sinop limanından Samsun’a gitmek için demir alındı.
Bütün gece seyrine devam eden Bandırma vapuru 19 Mayıs Pazartesi sabah 6’da Samsun’a vardı ve Mustafa Kemal, milletimizin geleceğine yön verecek olan Milli Mücadeleyi böylece başlattı.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun

Diğer Yazılar

Haberler

TYSD Genel Merkezi ve 130 Şubemiz Kadına Şiddete Hayır Demektedir

‘Kadınlarını geri bırakan toplumlar geride kalmaya mahkumdur’ M. Kemal ATATÜRK Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde tüm gücümüzle #KadınaŞiddeteHayır diyoruz! 25.11.2022  

Haberler

Kuruluşumuzun 92. Yılında ATAMIZA SAYGI, MİNNET ve ÖZLEMLERİMİZİ sunduk…

AZİZ ATAM, 1928 yılında sizin eşsiz öngörünüzle kurulan , bizzat tarafınızdan isimlendirilen Cumhuriyetimizin demokratik, laik kazanımları doğrultusunda çalışmalarına devam eden Türkiye Yardım Sevenler Derneği olarak manevi huzurunuzda bulunmaktan onur duyuyoruz.

Haberler

TYSD Genel Merkezimizin Teftiş ve Bilgilendirme Toplantısı

Mut, Gaziantep, Akçakoca Şubelerimiz ile Genel Merkezimizde beraber olmaktan mutluluk duyduk. Teftiş ve bilgilendirme toplantısına katılan arkadaşlarımıza teşekkür ederiz…