90. Yıl Ödüllerimiz Sahiplerini Buldu

90. Yıl Ödüllerimiz Sahiplerini Buldu

1928 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün önerileriyle kurulan ve ülkemizin önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye Yardım Sevenler Derneği, Ankara’da düzenlediği törenle 90. Yıl Anısına Ülkemize ve derneğimize hizmet veren değerli isimlere ödüllerini verdi.

Eskişehir’de hayata geçirdiği başarılı şehircilik projelerinin yanı sıra kültür sanat ve eğitime verdiği desteklerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ‘Gönül Ödülü’ kazandı.

Vakıfbank Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen ödül töreninde açılış konuşmasını yapan Türkiye Yardım Sevenler Derneği Genel Başkanı Birsen Eldem, siyasetten uzak tamamen yardım odaklı çalışmaları ile 90. yıllarını kutlamalarının gururu ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Eldem “Bu derneğe önce ömrümüzü sonra gönlümüzü verdik. Uluönderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün önerisiyle kurulan bu dernek, aldığı bağışlar ile her yıl ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalışıyoruz. Doğudan batıya, kuzeyden güneye birlik ve beraberlik duyguları içerisinde hizmet götüren bir Cumhuriyet kuruluşuyuz. Aydın, çağdaş, birbirini seven, anlayan ve hoşgörülü bir nesil yetiştirmek için çocuklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Gönül ödülüne layık görülen Başkan Büyükerşen ise yaptığı konuşmada “Türkiye Yardım Sevenler Derneği’nin Eskişehir Şubesi ile her zaman omuz omuzayız. Yaptıkları çalışmaları takip ediyor ve takdir ediyorum. Eskişehir merkezinde 3 belediye olarak tüm belediyelerin yapması gereken hizmetlerin yanı sıra sosyal belediyecilik anlayışı ile çocuklarımız, kadınlarımız ve engelli vatandaşlarımız için önemli projelere imza atıyoruz. Şehri bir okul gibi görerek ‘Şehir Öğretir’ ilkesiyle projeler geliştirmeye çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızın da sizin gibi köklü bir dernek tarafından ödüle layık görülmesi bizlere büyük gurur yaşatmıştır. Atatürk önderliğinde kurulan derneğinizin nice 90 yıllarda faaliyet göstermesini temenni ediyor, çalışmalarınızda gönüllü bir hoca olarak her zaman yanınızda olduğumu bilmenizi istiyorum” şeklinde konuştu.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise, Eskişehir’in belediyecilik anlayışının diğer şehirlerden farklı olduğuna vurgu yaptı. Ataç, “Hocamızın da ifade ettiği gibi çocuk, kadın ve engelli bireylerimiz adına çok önemli çalışmalarımız var. Örneğin Tepebaşı Belediyesi olarak artık dünyanın çeşitli kentlerinde önemli isimlerle konserler veren ve yaklaşık 800 çocuğumuzun oluşturduğu çocuk senfoni orkestrasına sahibiz. Belde evlerimizde binlerce kadınımız ücretsiz kurslarımızdan faydalanıyor. Alzheimer Merkezimiz, deneyimli kafelerimiz, çocuklar için diş sağlık merkezimiz gibi birçok hizmetimizde odak noktamıza çocukları, kadınları ve engelli vatandaşlarımızı koyuyoruz” dedi.

Başkan Büyükerşen ve Ataç’ın dışında Sinema Sanatçısı Mehmet Aslantuğ, LÖSEV Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Üstün Ezer, Ampute Milli Takımı başta olmak üzere 11 kişiye ‘Gönül Ödülleri’ takdim edildi.

Kutlu olsun, güzel gönüllere teşekkür ederiz…

GÖNÜL ÖDÜLLERİ

1. Sn. Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen
2. Sn. Prof. Dr. Üstün Ezer
3. Sn. Mehmet Aslantuğ​
4. Sn. Dr. Ahmet Ataç
5. Sn. Ediz Hun
6. Sn. Canan Güllü
7. Sn. Ayşe Arman
8. Sn. Nasuh Mahruki
9. Sn. Ampute Milli Takımı
10. Sn. Ayşe Begüm Onbaşı
11. Sn. Efe Çetiz

KRİSTAL ÖZEL ŞİLT ÖDÜLLERİ

1. Sn. Prof. Dr. Filiz Yenişehirlioğlu
2. Sn. Prof. Dr. Bülent Yılmaz
3. Sn. Dr. Ahmet Tetik
4. Sn. Prof. Dr. Nüket Saracel
5. Sn. Ahmet Cemal Dönmez
6. Sn. Biran Şendil
7. Sn. Armağan Erişen
8. Sn. Tuncer Akcan
9. Sn.Seher Mensucat Tekstil AŞ
10. Sn. Ayşe Çağlar
11. Sn. Emine Topbaş
12. Sn. Aycel Emiroğlu
13. Sn. Nurgül Eren
14. Sn. Meral Kayaer

ŞİLT ÖDÜLLERİ

1. Sn. Doç. Dr. Murat Metinsoy
2. Sn. Dr. Tolga Çakmak
3. Sn. Dr. Elif Mahir Metinsoy
4. Sn.Dr.Neslihan BolatBozaslan
5. Sn. Selva Hansu
6. Sn. Dr. Selahattin Ateş
7. Sn. Ufuk Coşkun
8. Sn. Monitör Ajans
9. Sn. Mehmet Atay
10. Sn. Özgür Aksuna
11. Sn. Kaan Taylaner
12. Sn. Süheyla Önen
13. Sn. Münevver Akyol
14. Sn. Esen Özkan

PLAKET ÖDÜLLERİ

1. Sn. Av.Nazan Moroğlu
2. Sn. Doç. Dr. Veysi Akın
3. Sn. Doç. Dr. Hasan Karaca
4. Sn. Serap Bozpolat Ayan
5. Sn. Mehmet Bozaslan
6. Sn. Fırat Özdemir
7. Sn. Feyza Güney
8. Sn. Selda Nilsun Turan
9. Sn. Sedef Erken
10. Sn. Diler Yavuzçetin
11. Sn. Kifayet Güven
12. Sn. Elif Öztürk

                   

 

Diğer Yazılar

Haberler

TYSD Genel Merkezi ve 132 Şubemiz

Bazen Felaketler Üst Üste Gelir Acımız çok büyük, yaralarımız derin, yüreğimiz dağlandı. Sorunlar yıllardır aynı, çaresiz kalışlar aynı, kader aynı. Yangınlarımızı söndüren, yüreğimizi soğutan SU . Aynı SU bir kez

Haberler

TYSD Genel Merkezimize Babalar Gününde Anlamlı Hediye

Derneğimiz BABALAR GÜNÜNDE en büyük hediyeyi aldı, gönlümüz titredi, umutlarımız çoğaldı. Diyarbakır Eğil ilçesi Bahşiler Köyü’ndeki TYSD ATATÜRK İLKOKULU’muzun ATATÜRK BÜSTÜ açılışı yapıldı. Bakırköy Şubemiz ve Genel Merkezimizin ortaklaşa yenilediği

Haberler

TYSD Genel Merkezi ve 132 Şubemizin Geçmiş Olsun Dilekleri

Güzel Ülkemize; Kastamonu ‘muza, Ayvalık, İzmir, Urla, Çeşme ‘mize geçmiş olsun. Sağlıkla, huzurla, birlik ve beraberlikle iyi günlere… 12.01.2021