TYSD Genel Merkezimize Değerli Hocamız Sn. İris Oktar’dan Mesaj…

TYSD Genel Merkezimize Değerli Hocamız Sn. İris Oktar’dan Mesaj…

Aile olabilmek🙏
Yardımseven ailesi ne demek? Gönül, sevgi, saygı, vefa ne demek? TYSD Kız Öğrenci Yurdumuzun Müdiresi Sn.İris OKTAR Hocamızın kaleminden🧿
“Aşağıdaki yazıyı değerli yöneticimiz Sn. Dilek Bayazıt’a sunmak üzere yazmıştım, duygularımın ve düşüncelerimin küçük bir bölümünü aktarmak için. Kurumumun internet üzerinden hakkımdaki paylaşımını okuduğumda bu yolla da iletmek istedim. Hakkımdaki bu güzel düşüncelere ve ifadelere tüm kalbimle teşekkür ederim.
Türkiye Yardım Sevenler Derneği’nin değerli yöneticileri ve üyeleri,
Bu kurumda çalışmayı neden seçtiğimi ve nasıl olup da bu kadar uzun çalışabildiğimi düşündüm son günlerde. Kuşkusuz görevli olduğum Kız Öğrenci Yurdu’nun devrediliyor olması ve benim artık çalışma yaşamıma son verecek olmam beni bu düşüncelere yöneltmiş olsa gerek.
Bu kurumu seçme nedenlerim tekil değil, alabildiğine çok. Bu kurumun insanlarında erdem var; yardım, paylaşım, kişisel çıkar gözetmemek, fedakarlık, yurtseverlik ve asalet var. Bu kurumun binalarının odalarında ve koridorlarında insana sevgi ve saygı var, cumhuriyet var, Atatürk var. Bu kurumun ruhunda ta 1928’den beri yurdunu sevenlerin örfleri ve mirasları var.
Nasıl bu kadar uzun kalabildim burada?
Aynı binada olduğum tüm Dernek yöneticilerinin ve üyelerinin davranışlarına yansıyan saygın ve olgun kişilikleri en önemli nedendi bence. Yararlı olabilmemdi ikinci neden; bu konudaki olumlu yansımalar son derece destekleyiciydi. Para kazanmak çok gerilerde bir nedendi, gönül kazanmak ise tanımlaması güç bir kazançtı; işte bu kazancın zengini oldum bu kurumda. Öncelikle burada olma nedenim olan öğrencilerin gönlünü kazanabilme hedefine çoğunlukla ulaşmaktan çok mutlu oldum; halen yurtta olanlardan ve yıllar önce mezun olup gidenlerden bile sürekli gelen sevgi dalgalarına dayanarak bunu söyleyebiliyorum. Birlikte çalıştığım arkadaşlarımdan da yoğun şekilde algıladım gönüllerini kazandığımı. Kendisini tanımaktan büyük onur duyduğum Sevgili Birsen Eldem hanımefendinin ve isim vererek ayırt edemeyeceğim diğer saygın yöneticilerimizin de varlığımdan hoşnut olduklarını umuyorum. Bana sürekli verdikleri destekleri için de kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu kurum içinde olabilmek benim için büyük bir mutluluktu.”
Saygı ve sevgilerimle,
F. İris OKTAR

Diğer Yazılar

Haberler

92. Yıl Kamu Spot Filmimiz…

Sn.Erol EVGİN ile gerçekleştirdiğimiz spot filmimiz RTÜK tarafından “Kamu yararına yönelik spot film” olarak kabul edilmiş ve yayın kuruluşlarına yayımlanmak üzere önerilmiş ve gönderilmiştir.  

Haberler

TYSD Genel Merkezi ve 133 Şubemiz

“Efendiler, artık vatan imar istiyor, zenginlik ve refah istiyor. İlim ve hüner, yüksek medeniyet, hür düşünce ve hür zihniyet istiyor”… Mustafa Kemal ATATÜRK 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Haberler

TYSD Genel Merkezimizin Aşure İkramı

Bolluk, bereket, paylaşım, birlik ve bütünlük için kaynattık AŞURE’mizi… Genel Merkezimiz,Şubelerimiz ve Bağışçılarımız için huzur ve sağlık diledik.Misafirlerimizle paylaştık, parkımızın daim sakinleri güvercinlere, kumrulara da tattırdık AŞURE’mizi…Sağlıkla tekrarına…