TYSD Genel Merkez ve 133 Şubemizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

TYSD Genel Merkez ve 133 Şubemizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Tarihte Bugün: 18 Mayıs 1919
Mustafa Kemal Paşa 47 silah arkadaşıyla beraber 16 Mayıs Cuma günü öğlenden sonra Galata rıhtımından Bandırma Vapuruyla Samsun’a gitmek için ayrıldı.
18 Mayıs Pazar günü öğle üzeri Sinop’a vardılar.
Mustafa Kemal gizli olarak şehre çıktı ve yetkililerle bazı görüşmeler yaptı. Akşam saat 20’de Sinop limanından Samsun’a gitmek için demir alındı.
Bütün gece seyrine devam eden Bandırma vapuru 19 Mayıs Pazartesi sabah 6’da Samsun’a vardı ve Mustafa Kemal, milletimizin geleceğine yön verecek olan Milli Mücadeleyi böylece başlattı.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun

Diğer Yazılar

Haberler

TYSD Genel Merkezi

“ Türk İslam Kültüründe YARDIMSEVERLİK “ isimli kitabının gelirini Derneğimize bağışlayan Sn. Necdet BAYRAKTAROĞLU Genel Merkezimize ziyarete geldi. Yönetim Kurulumuza ve 133 Şubemize kitabını getiren değerli yazarımıza gönülden teşekkür ederiz.

Haberler

TYSD Genel Merkezimiz Atamızı Sevgi, Saygı ve Minnetle Andı

Bu 10 Kasım’da da her yıl olduğu ve hep olacağı gibi yine Genel Merkez binamızdaydık… Yönetim Kurulumuz, üyelerimiz, burslu öğrencilerimiz, yurt talebelerimizle birlikte andık ATAMIZI.. Prof. Dr. Rabet GÖZİL bizlere

Haberler

92. Yıl Kamu Spot Filmimiz…

Sn.Erol EVGİN ile gerçekleştirdiğimiz spot filmimiz RTÜK tarafından “Kamu yararına yönelik spot film” olarak kabul edilmiş ve yayın kuruluşlarına yayımlanmak üzere önerilmiş ve gönderilmiştir.